Sumblox

V roce 2012 se B. David Skaggs (SumBlox - Inventor) při ukončení magisterského studia na SMU dobrovolně vyučoval na základní škole Saigling v Plano v Texasu. Zatímco doučoval matematiku studenta jménem Eliáš a hledal nové způsoby, jak ho udržet v jeho zájmu pro studium. David vyzkoušel nespočet existujících her. Od karetních her, po digitální aplikace, ale nic nedokázalo udržet jeho zájem.

Nebyl to Eliášův nedostatek pozornosti, kvůli kterému ztratil zájem. Tyto matematické hry prostě nebyly navrženy tak dobře, aby udržely pozornost dítěte déle než 10 minut. Také neudělali koncepty snadněji srozumitelným, ale často jen přeformulovali papírová cvičení.

Při plánování lekce pro Eliáše se David pokusil vymyslet něco, co by mu pomohlo představit si čísla. Při základní matematice může představování kombinací čísel se skutečnou hodnotou výšky a následné skládání těchto čísel k nalezení součtu pomoci při představování nových matematických nápadů. Tato dovednost může pomoci rychle vyřešit problémy. Zdálo se, že převzetí těchto konceptů a jejich použití na stohovací hru se stavebním kamenům hodí velmi dobře. 

V lednu 2013 začal David řezat prototypy SumBlox ze dřeva v otcově garáži v Utahu. V březnu se vrátil do Texasu a vrátil se na základní školu Saigling s několika sadami SumBlox. Eliáš byl samozřejmě prvním studentem, který je využil. Nejvýhodnější částí vytváření SumBloxu je vidět, jak jsou nadšeně aplikováni a užívají si je.

Po roce tvrdé práce byl SumBlox spuštěn na Kickstarteru a v říjnu 2014 byl schválen Keithem Devlinem a článkem v časopise Forbe’s od Jordana Shapira. Od té doby se SumBlox rozrostl jako rodinný podnik na něco, co se nyní prodává po celém světě.

 

Naším posláním je dosáhnout trvalé změny ve vzdělávání. Jsme přesvědčeni, že vzdělávání by mělo být interaktivní, interpretační, poutavé a málokdy stejné pro dvě děti. Prostřednictvím vytváření výkonných učebních her bude každý student růst a vyvíjet se svou vlastní rychlostí a svou vlastní cestou. Věříme, že nemusíte obětovat výukový obsah, abyste mohli dělat něco zábavného!

utukutu sumblox
SumBlox Math Blocks
In Stock (>5 pcs)
SB-MINI-SS-38

SumBlox are an innovative way to develop math skills, and are now readily available across Europe. Learning to count, add, subtract, multiply and much more...

 
1 items total

Page 1 of 1 - 1 items total

Back shopping